Náš tým

Kamila Zoth - průvodkyně a zakladatelka Lesíčku

"Nejlepší částí letních prázdnin bylo stanovat několik týdnů v přírodě u řeky Otavy. Přesně si vybavuji ten pocit, kdy člověk usíná při bubnování deště do stanu s hudbou od táboráku, vaří z bláta a darů přírody, kde fantazie nezná hranic, a zažívá nenahraditelný kontakt s přírodou... Po absolvování studia ekonomie a pedagogiky na vysoké škole, semestrálním studiu na švýcarské univerzitě a v neposlední řadě zahraničním pobytu jako AuPair, mě srdce táhlo jedním směrem - umožnit i dětem z Prahy zažít každodenní dobrodružství v lese. Proto jsem se rozhodla založit dětský lesní klub Lesíček inspirovaný lesní mateřskou školkou."


Lucie Millerová - průvodkyně

"Jako dítě jsem tábořila v týpí a poznávala lesní moudrost Indiánů. Teď s našimi třemi dcerami objevujeme dolní Poberounčí, kam jsme se z centra Prahy přestěhovali. Malé divoženky milují řeku, les, louky i skály, a tak se společně touláme po kraji a zažíváme pravá dobrodružství - ledňáčci, užovky a netopýři by vám mohli vyprávět! Putování přerušují častá zastavení, odbočky a chvíle pro svačinku. Moje cesta k práci s dětmi byla naopak přímočará. Studovala jsem primární pedagogiku a anglistiku, dva roky jsem pečovala o děti ve Skotsku, pracovala jsem v běžné ZŠ i v soukromé montessori školce, kde jsem také učila angličtinu metodou Helen Doron. Vždy jsem se přikláněla k alternativám ve školství, od narození dětí mi největší smysl dává lesní pedagogika."


Ann Catherine Little - průvodkyně (rodilá mluvčí z USA)

"Before coming to Prague, I lived for four years in a rural part of the northern United States surrounded by beautiful forests, wildlife, and quiet. I raised animals, and worked with kids on local small farms, teaching and learning from them how to stay connected to the non-human side of life. My educational background is in medicine, but I have been working with kids and adults in a variety of outdoor settings for many years. I think the most wonderful part about teaching kids is their curiosity and willingness to go on an adventure. They're always taking the time to show you things, notice the little details, and they force us adults to slow down and remember what's important. I am so grateful for the opportunity to share my love and knowledge of nature with them."


Alexandra Kidd - průvodkyně (rodilá mluvčí z USA)

"Growing up in the Eastern United States, just a few hours from New York City never stopped me from enjoying as much nature as possible. I loved exploring new paths and discovering everything the forest had to offer. I have a bachelors degree in education, a Tefl certification and I have worked with students of all ages. I enjoyed my time with kindergarten students most of all. This age group is a time of unbound energy, creativity and curiosity and I am ecstatic to be a part of it."


Eliška Márová - průvodkyně

"Na přírodě je krásné to, že nás vtáhne do přítomného okamžiku. Lezení po stromech, pořádání výprav do okolí a běhání naboso po ranní rose jsou momenty, které mám spojené s dětstvím. Vždy jsem ráda trávila část letních prázdnin na táboře, který mi lásku k přírodě jen prohloubil. Už před současným studiem komunikace pro neslyšící v kombinaci s pedagogickým modulem na Univerzitě Karlově jsem věděla, že bych chtěla své vědomosti a zkušenosti sdílet s dětmi a umožnit jim, aby na své zážitky z dětství vzpomínaly stejně krásně jako já."