Náš tým

Kamila Zoth - koordinátorka a zakladatelka Lesíčku

"Nejlepší částí letních prázdnin bylo stanovat několik týdnů v přírodě u řeky Otavy. Přesně si vybavuji ten pocit, kdy člověk usíná při bubnování deště do stanu s hudbou od táboráku, vaří z bláta a darů přírody, kde fantazie nezná hranic, a zažívá nenahraditelný kontakt s přírodou... Po absolvování studia ekonomie a pedagogiky na vysoké škole, semestrálním studiu na švýcarské univerzitě, dvouleté práci ve veřejném školství a v neposlední řadě zahraničním pobytu jako AuPair mě srdce táhlo jedním směrem - umožnit i dětem z Prahy zažít každodenní dobrodružství v lese. Proto jsem se rozhodla založit dětský lesní klub Lesíček."


Gabriela Vaněčková - hlavní pedagog 

"Několik let jsem strávila prací v kanceláři a ideální dovolenou pro mě bylo vyrazit do hor a lesů, kde mi bylo vždy nejlépe. Potom se mi narodila dcera a najednou to, co jsem celý den dělala, konečně dávalo smysl. Hned mi bylo jasné, že už se zpátky na místo, kde prosedím celý den u počítače, vrátit nechci, že chci dělat něco, co má pro mě význam. A práce s dětmi mi dává ten největší smysl a radost. Od své dcery se učím každý den a sama bych jí chtěla předat to nejlepší, co můžu. Začala jsem studovat obor Učitelství pro mateřské školy a hned první semestr při výběru praxe jsem si vybrala lesní pedagogiku, a právě lesní klub Lesíček. Díky dětem, které sem chodí, průvodcům a zdejšímu okolí, mě lesní pedagogika nadchla a jsem vděčná, že se toho můžu stát součástí. Každodenní kontakt s přírodou, pohyb na čerstvém vzduchu a to, že se díky různému věku od sebe mohou děti i mnohé naučit navzájem. To vše mě přesvědčilo, že jsem na správné cestě."


Naďa Vilgošová - průvodkyně a lektorka hudebního kroužku

"Od malička jen zpívám, zpívám a zpívám. K tomu také hraji na klavír a flétnu. Po studiu na Střední odborné škole pedagogické v Nové Pace jsem vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze a nedílnou součástí mého života je výuka zpěvu. V současné době působím jako průvodkyně v našem milém Lesíčku, kde každoročně děti mohou navštěvovat hudební kroužek, dále ve sboru BEZNOT v divadle Kampa, také učím zpěv v ZUŠ Pro Arte Viva a skládám hudbu i texty pro svou kapelu Michael to Castle. Baví mě bavit děti hudbou. Hudba má miliony barev a je jen na nás, jak píseň vymalujeme. S dětmi zpívám, seznamuji je s hudebními nástroji a hraji hudební a rytmické hry. Zpěv a práce s dětmi mě naplňuje. A tady v Lesíčku můžeme hudbu krásně propojit s přírodou, což jde dohromady skvěle. Písně je přece boží zpívat okolo ohně, na procházce, před spaním nebo jen tak sami pro sebe."


Greet Bawden - průvodce (rodilý mluvčí z USA) 

"My name is Greet. I moved to the Czech Republic from New Mexico, United States, to teach English here in Prague. I began my teaching career in the United States, where I taught as an assistant teacher in a Montessori school in the elementary department. I graduated in 2022 from the University of New Mexico, as well as receiving my TEFL certification the same year. After having studied abroad in Prague in 2019 during university and having developed an interest in education, I decided to return to Prague. I began teaching ESL as a freelance teacher, though after some consideration, decided I would like to return to education with young learners because I believe that in childhood language education is most impactful. I enjoy travel, hiking, nature, cooking, and art. I am honored to have the opportunity to teach at the forest kindergarten in English and look forward to meeting you!"


Lucie Tučková - průvodkyně

"Když by se mě někdo jako malé zeptal, čím bych chtěla být až budu velká, moje odpověď by nebyla princezna ani popelář, ale učitelka ve školce. Vždycky jsem věděla, že bych chtěla pracovat s dětmi, protože mě fascinuje, jakým způsobem se děti dívají na svět okolo sebe. Jsem přesvědčena, že bychom se, my dospělí, měli učit od dětí jejich schopnost radovat se z maličkostí a lehkost, se kterou si užívají život. Můj život mě od mého dětského snu odvanul trochu jiným směrem a to na studium psychologie, která se stala nejenom mým budoucím povoláním ale i velkou vášní. Mezi moje další koníčky patří tvoření, především háčkovaní. Také ráda vyrážím na dlouhé procházky do přírody. Působení v Lesíčku pro mě představuje nejenom splnění dětského snu, ale i možnost předat dětem svou lásku k přírodě a ručním pracem."


Simona Dulíková - průvodkyně

"Už od malička jsem neskutečně ráda trávila čas v přírodě, ať to bylo v horách na Slovensku, kde mám rodinu, nebo na táboře, kde jsem trávila i přes 14 dní v lese. Návraty do města mě jen utvrzovali v tom, abych se nezapomínala vracet co nejvíce do přírody, kde je mi tak hezky. Od doby, co jsem se dostala k práci s dětmi, ať v rámci táboru, kroužku anebo vyloženě práce ve škole, mě to nepřestalo bavit. Sama si moc ráda hraji a s dětmi je to ještě větší sranda. Přijde mi, že kolikrát naučí ony víc mě. Momentálně studuji jednooborovou psychologii, ale přesto se dětem nepřestávám věnovat. Moc se těším, co všechno se navzájem naučíme s dětmi v Lesíčku."