Náš tým

Kamila Zoth - koordinátorka a zakladatelka Lesíčku

"Nejlepší částí letních prázdnin bylo stanovat několik týdnů v přírodě u řeky Otavy. Přesně si vybavuji ten pocit, kdy člověk usíná při bubnování deště do stanu s hudbou od táboráku, vaří z bláta a darů přírody, kde fantazie nezná hranic, a zažívá nenahraditelný kontakt s přírodou... Po absolvování studia ekonomie a pedagogiky na vysoké škole, semestrálním studiu na švýcarské univerzitě, dvouleté práci ve veřejném školství a v neposlední řadě zahraničním pobytu jako AuPair mě srdce táhlo jedním směrem - umožnit i dětem z Prahy zažít každodenní dobrodružství v lese. Proto jsem se rozhodla založit dětský lesní klub Lesíček."


Veronika Hauerová - průvodkyně

"Již odmala jsem byla součástí dětského vodáckého oddílu, ve kterém jsem strávila prakticky celé své dětství, a poté se stala vedoucí. Z táborů a víkendových výjezdů do přírody mám mnoho zážitků, které mě motivují k tomu, abych nyní já umožnila dětem vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky z času stráveného v přírodě. Jelikož pobyt v přírodě a zpívání u ohně k sobě neodlučitelně patří, hraní na kytaru je už mnoho let mým koníčkem. Současné studium Pedagogiky na Filozofické fakultě UK mi ukázalo mnoho možností, které tento obor nabízí. Po zkušenostech s vedením dětského výtvarného kroužku a doučováním angličtiny jsem se rozhodla, že bych ráda ukázala těm nejmenším krásy i překážky naší přírody."


Barbora Belková - průvodkyně 

"Již od předškolního věku mě zajímaly přírodní krásy, a proto jsem vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze, fakultu Lesnickou a dřevařskou. V dětství jsem jezdila na tábory, a tato vášeň mi zůstala dodnes, založila jsem dětský tábor, kde působím jako předsedkyně a hlavní vedoucí. Absolvovala jsem kurz s akreditací MŠMT s kvalifikací - hlavní vedoucí tábora. Dále jsem absolvent kurzu Zdravotník zotavovacích akcí od Českého Červeného Kříže. Pracuji v cestovní kanceláři, která se zabývá dětskou rekreací, jezdím na školy v přírodě jako vychovatelka či průvodce na výlety. Lesní školka byla pro mě volbou číslo jedna, jelikož spojuje dvě věci, které mám na světe nejraději, a to přírodu a děti. Děti jsou mojí velkou inspirací, baví mě jejich fantazie a jejich dětský svět. 

Naďa Vilgošová - průvodkyně a lektorka hudebního kroužku

"Od malička jen zpívám, zpívám a zpívám. K tomu také hraji na klavír a flétnu. Po studiu na Střední odborné škole pedagogické v Nové Pace jsem se prozpívala na konzervatoř Jaroslava Ježka a nedílnou součástí mého života je výuka zpěvu. V současné době působím jako pedagog ve sboru BEZ NOT v divadle Kampa, zpívám v novém popovém projektu Michael to Castle a také vytvářím vokální zpěv různým hudebním uskupením. Baví mě bavit děti hudbou. Hudba má miliony barev a je jen na nás, jak píseň vymalujeme. S dětmi zpívám, seznamuji je s hudebními nástroji a hraji hudební a rytmické hry. Zpěv a práce s dětmi mě naplňuje. A tady v Lesíčku můžeme hudbu krásně propojit s přírodou, což jde dohromady skvělé. Písně je přece boží zpívat okolo ohně, na procházce, před spaním nebo jen tak sami pro sebe. "


Maya Lucas - průvodkyně (rodilá mluvčí z Anglie)

"Hello, I'm Maya! I currently live in Prague, but originally I come from Oxford in England. I have always loved nature and the outdoors, and this love led me to get a master's degree in Biology from the University of Sheffield, where I specialised in studying beetles. I first moved to Prague to train as an English teacher, and since then I have worked with adults and children at a range of linguistic abilities. In my free time I enjoy writing, knitting, music, travelling, and spending time outdoors in nature. It is a real joy to me to teach children about the world around them, as I believe that understanding the natural world is the first step to caring for it and protecting it."


Eliška Márová - průvodkyně (aktuálně na mateřské)

"Na přírodě je krásné to, že nás vtáhne do přítomného okamžiku. Lezení po stromech, pořádání výprav do okolí a běhání naboso po ranní rose jsou momenty, které mám spojené s dětstvím. Vždy jsem ráda trávila část letních prázdnin na táboře, který mi lásku k přírodě jen prohloubil. Už před současným studiem komunikace pro neslyšící v kombinaci s pedagogickým modulem na Univerzitě Karlově jsem věděla, že bych chtěla své vědomosti a zkušenosti sdílet s dětmi a umožnit jim, aby na své zážitky z dětství vzpomínaly stejně krásně jako já." 


Andrea Badurová - průvodkyně (aktuálně na mateřské)

"Součástí lesních školek jsem již 2 roky a jsem ráda, že jsem tento svět díky svému synovi objevila. Být s dětmi venku, zažívat dobrodružství a zkoumat barevný svět v lese je úžasné. Chtěla bych, aby byla příroda pro děti i v budoucnu zdrojem energie, místem, ke kterému mají vztah. Snažím se reagovat na potřeby dětí a uzpůsobit tomu program a činnosti, podporovat jejich kreativitu, nadšení a jedinečnou osobnost každého z nich. Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a v současnosti studuji dálkově Pedagogiku předškolního věku v Berouně. Baví mě hra na kytaru a zpěv, plavání, kolo, výtvarné činnosti a zahrádkaření."