Náš tým

Kamila Zoth - koordinátorka a zakladatelka Lesíčku

"Nejlepší částí letních prázdnin bylo stanovat několik týdnů v přírodě u řeky Otavy. Přesně si vybavuji ten pocit, kdy člověk usíná při bubnování deště do stanu s hudbou od táboráku, vaří z bláta a darů přírody, kde fantazie nezná hranic, a zažívá nenahraditelný kontakt s přírodou... Po absolvování studia ekonomie a pedagogiky na vysoké škole, semestrálním studiu na švýcarské univerzitě, dvouleté práci ve veřejném školství a v neposlední řadě zahraničním pobytu jako AuPair mě srdce táhlo jedním směrem - umožnit i dětem z Prahy zažít každodenní dobrodružství v lese. Proto jsem se rozhodla založit dětský lesní klub Lesíček."


Veronika Hauerová - průvodkyně

"Již odmala jsem byla součástí dětského vodáckého oddílu, ve kterém jsem strávila prakticky celé své dětství, a poté se stala vedoucí. Z táborů a víkendových výjezdů do přírody mám mnoho zážitků, které mě motivují k tomu, abych nyní já umožnila dětem vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky z času stráveného v přírodě. Jelikož pobyt v přírodě a zpívání u ohně k sobě neodlučitelně patří, hraní na kytaru je už mnoho let mým koníčkem. Současné studium Pedagogiky na Filozofické fakultě UK mi ukázalo mnoho možností, které tento obor nabízí. Po zkušenostech s vedením dětského výtvarného kroužku a doučováním angličtiny jsem se rozhodla, že bych ráda ukázala těm nejmenším krásy i překážky naší přírody."


Barbora Belková - průvodkyně 

"Již od předškolního věku mě zajímaly přírodní krásy, a proto jsem vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze, fakultu Lesnickou a dřevařskou. V dětství jsem jezdila na tábory, a tato vášeň mi zůstala dodnes, založila jsem dětský tábor, kde působím jako předsedkyně a hlavní vedoucí. Absolvovala jsem kurz s akreditací MŠMT s kvalifikací - hlavní vedoucí tábora. Dále jsem absolvent kurzu Zdravotník zotavovacích akcí od Českého Červeného Kříže. V současné době studuji dálkově obor Předškolní a mimoškolní pedagogika na vyšší odborné škole. Pracuji v cestovní kanceláři, která se zabývá dětskou rekreací, jezdím na školy v přírodě jako vychovatelka či průvodce na výlety. Lesní školka byla pro mě volbou číslo jedna, jelikož spojuje dvě věci, které mám na světe nejraději, a to přírodu a děti. Děti jsou mojí velkou inspirací, baví mě jejich fantazie a jejich dětský svět. 

Naďa Vilgošová - průvodkyně a lektorka hudebního kroužku

"Od malička jen zpívám, zpívám a zpívám. K tomu také hraji na klavír a flétnu. Po studiu na Střední odborné škole pedagogické v Nové Pace jsem se prozpívala na konzervatoř Jaroslava Ježka a nedílnou součástí mého života je výuka zpěvu. V současné době působím jako pedagog ve sboru BEZ NOT v divadle Kampa, zpívám v novém popovém projektu Michael to Castle a také vytvářím vokální zpěv různým hudebním uskupením. Baví mě bavit děti hudbou. Hudba má miliony barev a je jen na nás, jak píseň vymalujeme. S dětmi zpívám, seznamuji je s hudebními nástroji a hraji hudební a rytmické hry. Zpěv a práce s dětmi mě naplňuje. A tady v Lesíčku můžeme hudbu krásně propojit s přírodou, což jde dohromady skvělé. Písně je přece boží zpívat okolo ohně, na procházce, před spaním nebo jen tak sami pro sebe. "


Angelina Baldo - anglicky mluvící průvodkyně

"Hello, I'm Angie! I'm a Czech-Italian, but I've spent the last decade of my life living in the UK and India. My teenage years in a coastal Indian town named Varkala have woken up my love for nature. I swapped the childhood memories of summer camps to jungle walks and surfing, and for a couple of years, that was the right source of nature for me. I studied Applied Psychology and Sociology at the University of Brighton and taught English as a hobby. Since then, I have become a TEFL certified teacher and have worked with children and adults at a range of different levels. Teaching in Lesicek is incredible, because it provides a perfect opportunity to teach young, motivated kids in a beautiful, natural environment. I love spending time with little explorers who are learning about the natural world every day. When I moved back to Prague, I was looking for a new source of nature to make me happy. The forest and the kids seem to be just what I was looking for."


Eliška Márová - průvodkyně (aktuálně na mateřské)

"Na přírodě je krásné to, že nás vtáhne do přítomného okamžiku. Lezení po stromech, pořádání výprav do okolí a běhání naboso po ranní rose jsou momenty, které mám spojené s dětstvím. Vždy jsem ráda trávila část letních prázdnin na táboře, který mi lásku k přírodě jen prohloubil. Už před současným studiem komunikace pro neslyšící v kombinaci s pedagogickým modulem na Univerzitě Karlově jsem věděla, že bych chtěla své vědomosti a zkušenosti sdílet s dětmi a umožnit jim, aby na své zážitky z dětství vzpomínaly stejně krásně jako já." 


Andrea Badurová - průvodkyně (aktuálně na mateřské)

"Součástí lesních školek jsem již 2 roky a jsem ráda, že jsem tento svět díky svému synovi objevila. Být s dětmi venku, zažívat dobrodružství a zkoumat barevný svět v lese je úžasné. Chtěla bych, aby byla příroda pro děti i v budoucnu zdrojem energie, místem, ke kterému mají vztah. Snažím se reagovat na potřeby dětí a uzpůsobit tomu program a činnosti, podporovat jejich kreativitu, nadšení a jedinečnou osobnost každého z nich. Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a v současnosti studuji dálkově Pedagogiku předškolního věku v Berouně. Baví mě hra na kytaru a zpěv, plavání, kolo, výtvarné činnosti a zahrádkaření."