Náš tým

Kamila Zoth - koordinátorka a zakladatelka Lesíčku

"Nejlepší částí letních prázdnin bylo stanovat několik týdnů v přírodě u řeky Otavy. Přesně si vybavuji ten pocit, kdy člověk usíná při bubnování deště do stanu s hudbou od táboráku, vaří z bláta a darů přírody, kde fantazie nezná hranic, a zažívá nenahraditelný kontakt s přírodou... Po absolvování studia ekonomie a pedagogiky na vysoké škole, semestrálním studiu na švýcarské univerzitě, dvouleté práci ve veřejném školství a v neposlední řadě zahraničním pobytu jako AuPair mě srdce táhlo jedním směrem - umožnit i dětem z Prahy zažít každodenní dobrodružství v lese. Proto jsem se rozhodla založit dětský lesní klub Lesíček."


Eliška Márová - průvodkyně

"Na přírodě je krásné to, že nás vtáhne do přítomného okamžiku. Lezení po stromech, pořádání výprav do okolí a běhání naboso po ranní rose jsou momenty, které mám spojené s dětstvím. Vždy jsem ráda trávila část letních prázdnin na táboře, který mi lásku k přírodě jen prohloubil. Už před současným studiem komunikace pro neslyšící v kombinaci s pedagogickým modulem na Univerzitě Karlově jsem věděla, že bych chtěla své vědomosti a zkušenosti sdílet s dětmi a umožnit jim, aby na své zážitky z dětství vzpomínaly stejně krásně jako já." 


Alexandra Kidd - průvodkyně (rodilá mluvčí z USA)

"Growing up in the Eastern United States, just a few hours from New York City never stopped me from enjoying as much nature as possible. I loved exploring new paths and discovering everything the forest had to offer. I have a bachelors degree in education, a Tefl certification and I have worked with students of all ages. I enjoyed my time with kindergarten students most of all. This age group is a time of unbound energy, creativity and curiosity and I am ecstatic to be a part of it."


Veronika Hauerová - průvodkyně

"Již odmala jsem byla součástí dětského vodáckého oddílu, ve kterém jsem strávila prakticky celé své dětství, a poté se stala vedoucí. Z táborů a víkendových výjezdů do přírody mám mnoho zážitků, které mě motivují k tomu, abych nyní já umožnila dětem vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky z času stráveného v přírodě. Jelikož pobyt v přírodě a zpívání u ohně k sobě neodlučitelně patří, hraní na kytaru je už mnoho let mým koníčkem. Současné studium Pedagogiky na Filozofické fakultě UK mi ukázalo mnoho možností, které tento obor nabízí. Po zkušenostech s vedením dětského výtvarného kroužku a doučováním angličtiny jsem se rozhodla, že bych ráda ukázala těm nejmenším krásy i překážky naší přírody."


Vendula Čepicová - průvodkyně

"Z města, v němž jsem vyrůstala, jsem velmi často utíkala do nedalekého lesa, který jsem vždy, na rozdíl od našeho panelákového bytu, považovala za svůj skutečný domov. Při procházkách s rodiči jsem tu dětskýma očima vnímala čarovnost stromů a stříbřitost potůčků, omamnou vůni hub a melodický zpěv ptáků, občas se někde mihla i žlutá mločí skvrna. Proto jsem moc ráda, že si mohu tyto časy znovu připomenout právě s dětmi v Lesíčku. Kromě zážitků z lesního dobrodružství s dětmi ráda sbírám i zážitky hudební; zpívám s kytarou, klávesami, případně za doprovodu flétny či bubínků, jak mě tomu naučily ZUŠ Harmonie a Střední pedagogická škola v Kroměříži. Nyní mě čeká poslední rok magisterského studia Českého jazyka a literatury, proto se i děti snažím vést k lásce ke knihám a k porozumění nejrůznějším příběhům. Za nejdůležitější ovšem považuji porozumění mezi lidmi, důraz proto kladu na empatický a respektující přístup. Vím totiž, že se mu dá naučit jedině vlastním dobrým příkladem."


Andrea Badurová - průvodkyně

"Součástí lesních školek jsem již 2 roky a jsem ráda, že jsem tento svět díky svému synovi objevila. Být s dětmi venku, zažívat dobrodružství a zkoumat barevný svět v lese je úžasné. Chtěla bych, aby byla příroda pro děti i v budoucnu zdrojem energie, místem, ke kterému mají vztah. Snažím se reagovat na potřeby dětí a uzpůsobit tomu program a činnosti, podporovat jejich kreativitu, nadšení a jedinečnou osobnost každého z nich. Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a v současnosti studuji dálkově Pedagogiku předškolního věku v Berouně. Baví mě hra na kytaru a zpěv, plavání, kolo, výtvarné činnosti a zahrádkaření."


Naďa Vilgošová - lektorka hudebního kroužku

"Od malička jen zpívám, zpívám a zpívám. K tomu také hraji na klavír a flétnu. Po studiu na Střední odborné škole pedagogické v Nové Pace jsem se prozpívala na konzervatoř Jaroslava Ježka a nedílnou součástí mého života je výuka zpěvu. V současné době působím jako pedagog ve sboru BEZ NOT v divadle Kampa, zpívám v novém popovém projektu Michael to Castle a také vytvářím vokální zpěv různým hudebním uskupením. Baví mě bavit děti hudbou. Hudba má miliony barev a je jen na nás, jak píseň vymalujeme. S dětmi zpívám, seznamuji je s hudebními nástroji a hraji hudební a rytmické hry. Zpěv a práce s dětmi mě naplňuje. A tady v Lesíčku můžeme hudbu krásně propojit s přírodou, což jde dohromady skvělé. Písně je přece boží zpívat okolo ohně, na procházce, před spaním nebo jen tak sami pro sebe. "