Náš tým

Kamila Zoth - koordinátorka a zakladatelka Lesíčku

"Nejlepší částí letních prázdnin bylo stanovat několik týdnů v přírodě u řeky Otavy. Přesně si vybavuji ten pocit, kdy člověk usíná při bubnování deště do stanu s hudbou od táboráku, vaří z bláta a darů přírody, kde fantazie nezná hranic, a zažívá nenahraditelný kontakt s přírodou... Po absolvování studia ekonomie a pedagogiky na vysoké škole, semestrálním studiu na švýcarské univerzitě, dvouleté práci ve veřejném školství a v neposlední řadě zahraničním pobytu jako AuPair mě srdce táhlo jedním směrem - umožnit i dětem z Prahy zažít každodenní dobrodružství v lese. Proto jsem se rozhodla založit dětský lesní klub Lesíček."


Daniela Dukátová - hlavní pedagog 

"Kouzlo lesních školek mě chytlo krátce po studiích a od té doby nepustilo. Vnímám, jak společný pobyt v přírodě rozvíjí v dětech kreativitu a hravost, ale i zodpovědnost. Lesní pedagogika je pro mě přirozená a stále inspirující cesta dětí za poznáním. Původně jsem vystudovala obor ekologie, který mi je doteď nápomocen při průvodcování dětí v přírodě. Během studia jsem se též věnovala doučování dětí, lektorování orientálních tanců a spolupořádala akce a tábory pro děti a mládež. Pro práci (nejen) s dětmi mi přijde důležité uvědomovat si, co dokáže pouhé slovo. Absolvovala jsem proto kurz respektovat a být respektován a kurz nenásilné komunikace. Zajímám se o inovativní přístupy v pedagogice a vzdělávám se dále v oblasti arteterapie, kterou studuji na pedagogické fakultě JU. Mám za sebou též akreditovaný výcvik eko-arteterapie a eko-artefiletiky, při kterém mi byla příroda inspirací pro výtvarné tvoření. Těším se na každý den, kdy společně s dětmi vyrážíme objevovat svět."


Veronika Hauerová - průvodkyně

"Již odmala jsem byla součástí dětského vodáckého oddílu, ve kterém jsem strávila prakticky celé své dětství, a poté se stala vedoucí. Z táborů a víkendových výjezdů do přírody mám mnoho zážitků, které mě motivují k tomu, abych nyní já umožnila dětem vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky z času stráveného v přírodě. Jelikož pobyt v přírodě a zpívání u ohně k sobě neodlučitelně patří, hraní na kytaru je už mnoho let mým koníčkem. Současné studium Pedagogiky na Filozofické fakultě UK mi ukázalo mnoho možností, které tento obor nabízí. Po zkušenostech s vedením dětského výtvarného kroužku a doučováním angličtiny jsem se rozhodla, že bych ráda ukázala těm nejmenším krásy i překážky naší přírody."


Naďa Vilgošová - průvodkyně a lektorka hudebního kroužku

"Od malička jen zpívám, zpívám a zpívám. K tomu také hraji na klavír a flétnu. Po studiu na Střední odborné škole pedagogické v Nové Pace jsem se prozpívala na konzervatoř Jaroslava Ježka a nedílnou součástí mého života je výuka zpěvu. V současné době působím jako pedagog ve sboru BEZ NOT v divadle Kampa, zpívám v novém popovém projektu Michael to Castle a také vytvářím vokální zpěv různým hudebním uskupením. Baví mě bavit děti hudbou. Hudba má miliony barev a je jen na nás, jak píseň vymalujeme. S dětmi zpívám, seznamuji je s hudebními nástroji a hraji hudební a rytmické hry. Zpěv a práce s dětmi mě naplňuje. A tady v Lesíčku můžeme hudbu krásně propojit s přírodou, což jde dohromady skvělé. Písně je přece boží zpívat okolo ohně, na procházce, před spaním nebo jen tak sami pro sebe. "


Abigail Devine - průvodkyně (rodilá mluvčí z Anglie) 

"I have always had a passion for teaching and the outdoors, this leading me to study Education Studies, at York St John Univerisity, in my native country of England. During my studies, I spent a semester abroad in Kristiansand, Norway. Within that time, I learned about the Scandinavian approach to education, which is all about the children respecting and enjoying the natural world around them. Since moving to Prague, I have found great beauty in its scenery and nature and believe that this is the perfect place for children to grow and develop alongside the natural world. I look forward to teaching the children English, whilst leading them through the wonderous world of the forest." 


Marie Šenkeříková - průvodkyně

"Jako malá jsem trávila léta u babičky na statku, obklopená dětmi, kterým jsem vymýšlela bojovky všeho druhu, vařili jsme na ohni a domů jsme rozhodně nechodili čistí. Možná i častý pobyt na statku mě přivedl na Českou zemědělskou univerzitu, kde jsem vystudovala obor Rostlinolékařství. Nicméně již od střední školy jsem dělala chůvu v domácnostech a to se nezměnilo ani získáním titulu. Mojí prioritou v péči o děti byl vždy pobyt na čerstvém vzduchu, vedení k lásce k přírodě. Zásadní význam pro mě má respektující přístup. Práce v lesní školce je ideální spojení všeho, co mám ráda."