Náš tým

Kamila Zoth - koordinátorka a zakladatelka Lesíčku

"Nejlepší částí letních prázdnin bylo stanovat několik týdnů v přírodě u řeky Otavy. Přesně si vybavuji ten pocit, kdy člověk usíná při bubnování deště do stanu s hudbou od táboráku, vaří z bláta a darů přírody, kde fantazie nezná hranic, a zažívá nenahraditelný kontakt s přírodou... Po absolvování studia ekonomie a pedagogiky na vysoké škole, semestrálním studiu na švýcarské univerzitě, dvouleté práci ve veřejném školství a v neposlední řadě zahraničním pobytu jako AuPair mě srdce táhlo jedním směrem - umožnit i dětem z Prahy zažít každodenní dobrodružství v lese. Proto jsem se rozhodla založit dětský lesní klub Lesíček."


Daniela Dukátová - hlavní pedagog 

"Kouzlo lesních školek mě chytlo krátce po studiích a od té doby nepustilo. Vnímám, jak společný pobyt v přírodě rozvíjí v dětech kreativitu a hravost, ale i zodpovědnost. Lesní pedagogika je pro mě přirozená a stále inspirující cesta dětí za poznáním. Původně jsem vystudovala obor ekologie, který mi je doteď nápomocen při průvodcování dětí v přírodě. Během studia jsem se též věnovala doučování dětí, lektorování orientálních tanců a spolupořádala akce a tábory pro děti a mládež. Pro práci (nejen) s dětmi mi přijde důležité uvědomovat si, co dokáže pouhé slovo. Absolvovala jsem proto kurz respektovat a být respektován a kurz nenásilné komunikace. Zajímám se o inovativní přístupy v pedagogice a vzdělávám se dále v oblasti arteterapie, kterou studuji na pedagogické fakultě JU. Mám za sebou též akreditovaný výcvik eko-arteterapie a eko-artefiletiky, při kterém mi byla příroda inspirací pro výtvarné tvoření. Těším se na každý den, kdy společně s dětmi vyrážíme objevovat svět."


Veronika Hauerová - průvodkyně

"Již odmala jsem byla součástí dětského vodáckého oddílu, ve kterém jsem strávila prakticky celé své dětství, a poté se stala vedoucí. Z táborů a víkendových výjezdů do přírody mám mnoho zážitků, které mě motivují k tomu, abych nyní já umožnila dětem vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky z času stráveného v přírodě. Jelikož pobyt v přírodě a zpívání u ohně k sobě neodlučitelně patří, hraní na kytaru je už mnoho let mým koníčkem. Současné studium Pedagogiky na Filozofické fakultě UK mi ukázalo mnoho možností, které tento obor nabízí. Po zkušenostech s vedením dětského výtvarného kroužku a doučováním angličtiny jsem se rozhodla, že bych ráda ukázala těm nejmenším krásy i překážky naší přírody."


Naďa Vilgošová - průvodkyně a lektorka hudebního kroužku

"Od malička jen zpívám, zpívám a zpívám. K tomu také hraji na klavír a flétnu. Po studiu na Střední odborné škole pedagogické v Nové Pace jsem vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze a nedílnou součástí mého života je výuka zpěvu. V současné době působím jako průvodkyně v našem milém Lesíčku, kde každoročně děti mohou navštěvovat hudební kroužek, dále ve sboru BEZNOT v divadle Kampa, také učím zpěv v ZUŠ Pro Arte Viva a skládám hudbu i texty pro svou kapelu Michael to Castle. Baví mě bavit děti hudbou. Hudba má miliony barev a je jen na nás, jak píseň vymalujeme. S dětmi zpívám, seznamuji je s hudebními nástroji a hraji hudební a rytmické hry. Zpěv a práce s dětmi mě naplňuje. A tady v Lesíčku můžeme hudbu krásně propojit s přírodou, což jde dohromady skvěle. Písně je přece boží zpívat okolo ohně, na procházce, před spaním nebo jen tak sami pro sebe."


Adriana Somma - průvodkyně (rodilá mluvčí z USA) 

"From early childhood, being in nature has been my solace. I hiked, camped and spent as much time outside as I could. Lesíček would have been a dream come true for me as a child. I studied writing at Kutztown University in the United States and decided last year that I needed a change in lifestyle. My love for travel brought me here to Prague where I have found comfort in the nature that is so like the forests in my home state of Pennsylvania. I'm looking forward to harmoniously bringing together fun English learning with a love and appreciation for nature."


Eliška Švaňková - průvodkyně

"Na přírodě je krásné to, že nás vtáhne do přítomného okamžiku. Vždy jsem ráda trávila část letních prázdnin na táboře, který mi lásku k přírodě jen prohloubil. Po studiu střední školy jsem věděla, na kterou cestu se vydat. Život mi dal mnoho příležitostí, ať už to byla možnost získat cenné zkušenosti při studiu komunikace neslyšících na UK, kde jsem absolvovala mnoho praxí, tak i současné studium na vyšší odborné škole pedagogické. Důležitým bodem v mém životě bylo i narození mého nyní téměř dvouletého syna, který mě učí novému každý den stejně tak, jako já učím jeho. I proto jsem se rozhodla, že bych chtěla své vědomosti a zkušenosti sdílet s dětmi a umožnit jim, aby na své zážitky z dětství hezky vzpomínaly a mohly je předávat dál."


Lucie Tučková - průvodkyně

"Když by se mě někdo jako malé zeptal, čím bych chtěla být až budu velká, moje odpověď by nebyla princezna ani popelář, ale učitelka ve školce. Vždycky jsem věděla, že bych chtěla pracovat s dětmi, protože mě fascinuje, jakým způsobem se děti dívají na svět okolo sebe. Jsem přesvědčena, že bychom se, my dospělí, měli učit od dětí jejich schopnost radovat se z maličkostí a lehkost, se kterou si užívají život. Můj život mě od mého dětského snu odvanul trochu jiným směrem a to na studium psychologie, která se stala nejenom mým budoucím povoláním ale i velkou vášní. Mezi moje další koníčky patří tvoření, především háčkovaní. Také ráda vyrážím na dlouhé procházky do přírody. Působení v Lesíčku pro mě představuje nejenom splnění dětského snu, ale i možnost předat dětem svou lásku k přírodě a ručním pracem."